Image

Data publikacji:
29.06.2023 / 15:48

Rower Miejski rusza już niebawem. Przeprowadzono ostatnie testy

System “Chełmskiego Roweru” jest już na ostatniej prostej przed pełnym uruchomieniem, co nastąpi o północy w dniu 1 lipca br. (z piątku na sobotę).

29 czerwca wspólnie z wykonawcą dokonaliśmy testowego sprawdzenia działania systemu oraz możliwości wypożyczeń.

Rowery po przeglądzie przedsezonowym zostały już rozwiezione na wszystkie 17 stacji zlokalizowanych na terenie miasta Chełm (14 stacji), Gminy Chełm (2 stacje) oraz Gminy Kamień (1 stacja). Aktualnie trwają jeszcze prace związane m.in. ze zmianami elementów wizualnych, w tym totemów informacyjnych. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, obecny system Chełmskiego Roweru nie będzie posiadał abonamentów, a pierwsze 60 min. jazdy będzie bezpłatne.

Obecna umowa została podpisana do 2027 roku i przewiduje, że system w każdym kolejnym roku będzie działał w okresie od marca do listopada.

W celu skorzystania z Chełmskiego Roweru należy zarejestrować konto korzystając z aplikacji Nextbike lub od 1 lipca na stronie www.chelmskirower.pl oraz dokonać opłaty inicjalnej w kwocie min. 10 zł. Łącznie w ramach systemu dostępnych będzie 180 szt. rowerów, w tym 150 rowerów klasycznych, 15 szt. rowerów z fotelikiem dla dziecka, 10 szt. rowerów trójkołowych typu cargo oraz 5 szt. rowerów typu tandem.